0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Serwer krahason Kosovën me Irakun: Fituesi i zgjedhjeve, mund të mbetet në opozitë

Serwer?Analisti Daniel Serwer e ka krahasuar Kosovën me Irakun , ku sipas tij fituesi i zgjedhjeve, në këtë rast PDK, mund të mbetet në opozitë.

“Iraku nuk është sistemi i vetëm parlamentar ku fituesi mund të humb “ ka shkruar ai në Twitter.

Me këtë koment të shkurtër Serwer e ka shoqëruar edhe një intervistë për Gazetën Express të publikuar dy ditë më parë.

Në bisedën për Express Serwer ka pranuar se e ka befasur koalicioni LDK, AAK, NISMA, pasi këto parti kishin pasur qëndrime me ndryshe në këtë kaluarën.

Më Shumë

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Sulmuesi që po shkëlqen me Napolin kërcënon Romën

Nëse Napoli është realiteti më i bukur italian, por mbase edhe europian këtë sezon, atëherë ai përfaqësohet nën emrin e një bomberi, që gjithashtu...

Lajmet e Fundit