22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Shaqir Totaj hedh spica

Kryetari i PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj, ka hedhur spica kundër kundërshtarëve të brendshëm partiakë  të tij.

Ai në një postim në Facebook nuk ka përmendur emra të përveçëm se kujt ia ka kushtuar këtë status, mirëpo lë të nënkuptojë se i është drejtuar kuvendarit të partisë, Kastriot Krasniqit, i cili dje tha se “Totajn nuk po e dëgjon e nuk po ia merr fjalët seriozisht askush”.

“Është rregull e (pa)shkruar që secili individ pavarësisht se ku jeton dhe me çka merret, përmes mënyrës se si komunikon dhe si sillet e (de)legjitimon vetveten”, shkruan Totaj.

Kuvendari i PDK-së në Prizren, Kastriot Krasniqi tha dje se kryetari i degës, Shaqir Totaj e ka humbur ndikimin e tij.

Sipas tij, Totajn nuk po e dëgjon e nuk po ia merr fjalët seriozisht askush.

Ai shton se votat për Mytaher Haskukën, kryetarin e tanishëm të Prizrenit u bënë edhe me ndihmën e PDK-së.

“Kështu nuk hyhet në garën për kryetar Komune kur nuk të pyet kush. PDK duhet të reflektojë sa nuk është bërë vonë”, ka shkruar ndër të tjera ai”, tha Krasniqi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti në Kuvend: Jepjani mbështetjen Policisë e cila është në vijë fronti me milicinë fashiste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para deputetëve në Kuvend ka folur për situatën në veri të vendit. Ai tha se për gjendjen në terren deklaratat...

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Lajmet e Fundit