15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Shaqiri pritet të largohet nga “Anfield

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere. Ekipi anglez po planifikon të bëj ndryshime dhe njëri prej të larguarve pritet të jetë kosovari me pasaportë zvicerane.

Lajmin e ka bërë të ditur portali “Liverpool Echo”.

Përpos Shaqirit, nga “Anfield” pritet të largohen edhe lojtarët si Nat Phillips, Harry Wilson, Divock Origi e Neco Williams.

Megjithatë, Shaqiri pati sukses të madh në nivel ekipor, duke e fituar Ligën e Kampionëve dhe Premierligën.

Ish-futbollisti i Baselit, Bayernit, Interit dhe Stoke Cityt do ta kërkojë një klub të ri para fillimit të sezonit të ri.

Mbetet të shihet se ku do ta vazhdojë karrierën futbollisti nga Zhegra e Gjilanit.

Më Shumë

Vdekja e dyshimtë në Prizren: Ky është personi që u gjet i vdekur në shtëpinë e tij

Nexhmedin Domazeti është personi që u gjet i vdekur dje në Prizren. Ai u gjet pa shenja jete nga një familjar, në shtëpinë e tij....

SBASHK i kundërpërgjigjët Kurtit: Nuk mbështetemi nga asnjë parti politike

Deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për grevën në arsim, iu është kundërpërgjigjur SBASHK .   RTK, ka pyetur edhe përfaqësuesit e SBASHK-ut ne lidhje...

Lajmet e Fundit