22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Shërohen nga COVID-19 futbollistët e akademisë së Ballkanit nga Suhareka

Dioni (12) dhe Ledioni (10), dy futbollistët e para kosovarë që kanë dal pozitiv virusin COVID-19, janë shëruar.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të klubit nga Suhareka, Ballkani.

Që kur ata dolën pozitiv, kanë qëndruar në karantinë në shtëpinë e tyre, nën përkujdesjen e prindërve, raporton Gazeta Express.

Postimi i klubit në FB:

Lajm shum i mirë për shërimin e Luanëve të Akademisë së Ballkanit

Pershendetje të dashur tifoz të klubit tonë,

Sot morëm lajmin e mirë për shërimin e dy lojtarëve tanë,

Zoti na ruajt të gjithëve ?

Urojmë t’i kthehemi jetës normale sa më shpejt ?

Më Shumë

Shqiptohen mbi 2 mijë e 300 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri trafo e rrymës”,...

Lajmet e Fundit