22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Shtetases shqiptare i vidhen pasaportat në Prizren

Pasaporta shqiptareNjë shtetase nga Shqipëria nuk ka kaluar mirë në Prizren.

Asaj të shtunën persona të pa njohur ia kanë thyer veturën, nga ku kanë vjedhur: tre telefona celularë, një çantë të dorës në të cilën gjendeshin tri pasaporta të lëshuara nga shteti shqiptar, një patentë shoferi, po ashtu të Shqipërisë dhe një kartelë të bankës.

Rasti është duke u hetuar në mënyrë intensive nga njësitet përkatëse policore.

Më Shumë

Vendlindja e përkujton Bekim Fehmiun

  Në Prizren u nderua jeta dhe vepra e Bekim Fehmiut, aktorit të shquar shqiptar, në 14-vjetorin e vdekjes së tij. Në këtë ngjarje, miqtë, dashamirët,...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Lajmet e Fundit