-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Shtiu me armë afër shtëpisë së babait pas një mosmarrëveshjeje, arrestohet i dyshuari në Suharekë

Një person është arrestuar të shtunën në Matiqevë të Suharekës, nën dyshimin se ka shtënë me armë zjarri afër shtëpisë së prindit të tij për shkak të një mosmarrëveshjeje pronësore.

Policia ka njoftuar të dielën se i dyshuari veprimin e ka incizuar dhe e ka postuar në rrjetet sociale.

Sipas njoftimit të PK-së, njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur e konfiskuar pistoletën e tipit “Moris by Aiak”, e cila dyshohet se është përdorur.

 

Më Shumë

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Pranvera e vështirë

Qazim Thaçi Katër  dekadat e  fundit Kosovën e kanë përcjellë me  ritme të ndryshme  dhe etapa zhvillimore me plotë krajata, dhembje e histori  të dhembshme,...

Lajmet e Fundit