25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Simir Krasniqi i PDK-së: Shkarkimet me zarf, veprime skandaloze

Shefi i Grupit Parlamentar i PDK-së në Kuvendin e Prizrenit, Simir Krasniqi, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Mytaher Haskuka, për largimin e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve në mënyrë selektive.

“ Largimi i drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve në mënyrë selektive dhe me zarf është skandaloze”, tha Krasniqi në seancën e Kuvendit të Prizrenit.

Sipas tij, Haskuka në ka vendosur në pozita të njëjta militantët e Vetëvendosjes.

Krasniqi po ashtu ka kërkuar nga Haskuka shkarkimin e drejtoreshës së Arsimit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Konflikt familjar në Suharekë: Djemtë i dalin në krah nënës së tyre, kapen me babain për ta ndalur dhunën

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në fshatin Studençan të Suharekës. Kryefamiljari dyshohet se pas një fjalosjeje me bashkëshorten e tij e ka...

Zjarr në një kishë në Egjipt, vdesin 41 persona

Të paktën 41 persona kanë vdekur nga zjarri në një kishë në qytetin egjiptian të Gizës. Flakët shpërthyen derisa 5 mijë besimtarë u mblodhën për...

Lajmet e Fundit