0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Sot nis e përfundon më 11 korrik regjistrimi i deputetëve të Kuvendit të ri të Kosovës

Kuvendi i Kosoves14Sot nis regjistrimi i deputetëve të legjislaturës së pestë të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Regjistrimi i deputetëve do të bëhet sipas kësaj renditjeje: Më 9 korrik: deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, më 10 korrik, deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ndërsa më 11 korrik, deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të Nismës për Kosovën dhe të komuniteteve pakicë.

Rregullorja e Kuvendit, siç raporton KP, nuk e parasheh se si duhet të regjistrohen deputetët në seancën e parë, nëse duhet ta shënojnë partinë prej nga vijnë vijnë apo jo.

Më Shumë

59 aksidente për 24 orë

59 aksidente kanë ndodhur gjatë ditës së fundit në Kosovë. 26 aksidente ishin me të lënduar, ndërkaq 33 përfunduan me dëme materiale, ka njoftuar Policia...

Shi e borë javën e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot me shi dhe me borë. Të hënën, sipas IHMK-së, në...

Lajmet e Fundit