10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Spitali i Prizrenit/ Një pacient me Covid-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK) po trajtohen 14 pacientë , 11 të konfirmuar COVID-19 pozitivë dhe 3 të negativizuar post- COVID.

Sipas njoftimit të SHSKUK-së të premten, me oksigjeno-terapi po trajtohen 7 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv janë të shtrirë 2 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 6 pacientë, Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë , Klinika e Pediatrisë , 2 pacientë, Spitali i Pejës, 3 pacientë dhe Spitali i Prizrenit, 1 pacient.

Ditëve të fundit, në Kosovë ka rënë dukshëm numri i rasteve pozitive me COVID-19.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Përurohet shkolla fillore “Dy Dëshmorët” në Piranë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është bërë përurimi i objektit të ri të shkollës fillore “Dy Dëshmorët” në fshatin Piranë, raporton PrizrenPress. Njoftimi...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Lajmet e Fundit