6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Studentët, protestë në mbrojtje të “Grupit të Drenicës”

Proteste-grupi i drenicesNë shenjë kundërshtimi të arrestimit dhe ngritjes së aktakuzës ndaj “Grupit të Drenicës”, sot në Prishtinë në orën 12:00 organizatat studentore do të mbajnë një protestë gjithëpopullore, e cila do të përkrahet edhe nga organizatat e dala nga lufta e UÇK-së.

Marsh i protestuesve do të niset nga objekti i Qendrës Studentore dhe do të vazhdojë në drejtim të objektit të EULEX-it.

Më Shumë

Tri përballje interesante në Albi Mall Superliga – vëmendja në Suharekë

Sot do të zhvillohen tri ndeshje në Albi Mall Superligën e Kosovës. Vëmendja do të jetë në Suharekë, pasi Ballkani është nikoqir i Dritës për...

Djali i Ancelottit nuk i fsheh ambiciet: Dua të bëhem trajner i Realit

Nga Carlo Ancelotti te Davide Ancelotti, te Reali mund të ketë një rokadë baba-bir për sa i përket stolit të ekipit të bardhë. Por...

Lajmet e Fundit