9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Suharekë, burri shkel urdhrin mbrojtës dhe ushtron dhunë në familje

Një burrë në Suharekë ka sulmuar një grua duke e shkelur urdhrin mbrojtës.

I dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti u iniciua si dhunë në familje.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar e ka sulmuar fizikisht e me këtë rast ka shkelur urdhërin mbrojtës lëshuar nga gjykata kompetente. Me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Osmani për takimin e 18 marsit: Nuk kemi pritje të mëdha prej Serbisë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të tregoj konstruktivet në takimin e 18 marsit i cili do të mbahet në...

Prizren: 59 vjeçari ushtron dhunë ndaj gruas, djemtë e sulmojnë për ta shpëtuar nënën

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe...

Lajmet e Fundit