7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Superliga e basketbollit vjen sot me dy duele interesante

Superliga e Kosovës në basketboll, vjen sot me dy ndeshje e fundit të javës së 10-të.Kryendeshja luhet në Suharekë mes Golden Eagle Yllit dhe Sigal Prishtinës. Therandasit kanë pesë fitore e katër humbje, ndërsa prishtinasit pesë fitore e tri humbje.

Ndërkaq, në ndeshjen tjetër të ditës së sotëm përballen Proton Cable Prizren dhe Vëllaznimit.

Prizrenasit numërojnë dy fitore e gjashtë humbje, kurse kuqezinjtë janë në një formë të lartë, ku kanë pesë fitore radhazi pas katër humbjeve radhazi.

Superliga / Java e 10-të

Sot takohen:

17:00 Proton Cable Prizreni-Vëllaznimi

19:00 Golden Eagle Ylli-Sigal Prishtina

Më Shumë

Dukagjini shënon fitore ndaj Lirisë

Dueli  mes Dukagjinit dhe Lirisë së Prizrenit, është mbyllur me fitoren e klinasve prej 2-1, duel ky që kishte një fund dramatik. Nikoqirët mjaft mirë...

Përkujtohet në 91 vjetorin e vdekjes, poeti e atdhetari Hilë Mosi

Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi sot në 91-vjetorin e ndarjes nga jeta, poetin, shkrimtarin, gazetarin, përkthyesin e atdhetarin Hilë Mosi (1885-1933). Hilë Mosi lindi në Shkodër,...

Lajmet e Fundit