19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Suspendohet polici në Suharekë, goditi me veturë këmbësorin

Një zyrtar policor ka goditur një person në Samadraxhë të Suharekës, ditën e diele.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Vesel Gashi ka thënë për Nacionale.com se për shkak të lëndimeve, viktima ka përfunduar në QKUK.

“Një zyrtar policor, jashtë detyrës zyrtare ka shkaktuar aksident në fshatin Samadraxhë, e ka goditur një person me veturën e tij private. Viktima fillimisht është dërguar për trajtim në spitalin e Prizrenit e pastaj edhe në Qendrën Klinike dhe Universitare”, ka thënë Gashi.

Tutje Gashi ka njoftuar se polici është suspenduar për 48 orë.

“Aksidenti ka ndodhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë dhe mosrespektimit të rregullave të trafikut”, ka përfunduar Gashi.

Më Shumë

Syla dëshiron që me Suharekën ta mposhtë Ballkanin

Futbollisti i Suharekës, Ilir Syla, ka dëshirë për të arritur fitore ndaj rivalit të qytetit, Ballkanit. Suhareka që nga edicioni i ri do të garojë në...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Prizrenit

Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot Dita e Çlirimit të Prizrenit. Data: 12.06.2024 Programi i aktiviteteve: Ora 09:00: Seanca Solemne e Kuvendit të Prizrenit ...

Lajmet e Fundit