7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

LV-ja tregon përbërjen e kryesisë në degën e Prizrenit

Faruk Dakaj nga Lëvizja Vetëvendosje në Prizren i ka treguar emrat e kryesisë së re të degës në Prizren.

Artan Abrashi është zgjedhur kryetar në zgjedhjet e brendshme të shtatorit në Lëvizjen Vetëvendosje.

E nënkryetare e parë do të jetë Dafina Alishani, ndërsa sekretar organizativ, Vetim Shala.

Ilir Gashi do të jetë kryesues i nënkomiteve, ndërsa Karanfil Haxhillari nënkryetar i dytë.

Kryesues i Këshillit të Degës së Vetëvendosjes në Prizren do të jetë Adem Shabanaj.

Më Shumë

8 vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh

Umberto Eco, i lindur më 5 janar 1932, ishte një shkrimtar, filozof, kritik letrar, semiolog dhe profesor universiteti italian. Njihet më së shumti për...

“Loyola-Gymnasium” e feston Ditën e Pavarësisë së Kosovës me një program të pasur kulturor-artistik

Me një program të pasur me këngë, pjesë koreografike e deklamim vargjesh të bukura poetike, i përgatiur me shije e përkushtim të veçantë nga...

Lajmet e Fundit