1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Tahiri: Daçiqi e shkeli marrëveshjen

EditaTahiri-adkZëvendëskryeministrja Edita Tahiri ka thënë se kryeministri Ivica Daçiq gjatë vizitës në Manastirin e Graçanicës ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, duke mos i respektuar procedurat mbi të cilat i është lejuar vizita në Kosovë.

“Si kryenegociatore mund t’ju them se ai në këtë rast ka bërë shkelje të marrëveshjes së Brukselit të datës 19 prill, se nuk është sjell si një udhëheqës demokratik. E për qëndrimet zyrtaret duhet të prisni pak derisa të bëhen vlerësimet në Qeveri”, është shprehur Tahiri për gazetën Epoka e Re.

Ajo ka thënë se ftesa e Daçiqitm që serbët më 3 nëntor të votojnë për një subjekt politik, tregon mentalitetin e tij komunist dhe antipluralist./Epoka e Re/

Më Shumë

Hasi-krahina e ndarë në dy shtete dhe e mbetur në varfëri

Krahina etno-gjeografike e Hasit, e quajtur ndryshe edhe si Hasi i Thatë, shtrihet rreth malit të Pashtrikut. Kufizohet me lumenjtë Drini i Bardhë e...

Gjermania jep nënshtetësi pa kushte, ja kush përfiton më shpejt

Gjermania është në prag të një hapi të madh: Për herë të parë në historinë e saj, lejon pa kushtëzime shtetësinë e dyfishtë. Parlamenti...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit