17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Tahiri: Daçiqi e shkeli marrëveshjen

EditaTahiri-adkZëvendëskryeministrja Edita Tahiri ka thënë se kryeministri Ivica Daçiq gjatë vizitës në Manastirin e Graçanicës ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, duke mos i respektuar procedurat mbi të cilat i është lejuar vizita në Kosovë.

“Si kryenegociatore mund t’ju them se ai në këtë rast ka bërë shkelje të marrëveshjes së Brukselit të datës 19 prill, se nuk është sjell si një udhëheqës demokratik. E për qëndrimet zyrtaret duhet të prisni pak derisa të bëhen vlerësimet në Qeveri”, është shprehur Tahiri për gazetën Epoka e Re.

Ajo ka thënë se ftesa e Daçiqitm që serbët më 3 nëntor të votojnë për një subjekt politik, tregon mentalitetin e tij komunist dhe antipluralist./Epoka e Re/

Më Shumë

SBAShK-u: Pro pezullimit të grevës votuan 54.88%, kundër pezullimit 45.12%

SBAShK-u përmes një postimi në Facebok ka treguar se pro pezullimit të përkohshëm të grevës ( më së largu deri në janar 2023) janë...

Ekipi nga La Liga shkarkon trajnerin pas humbjes nga skuadra e Ivan Balliut

Skuadra e Ivan Balliut, Rayo Vallecano, e ka mposhtur Elche-n me rezultat 2:1 në mbrëmjen e së hënës, takim ky i vlefshëm i javës...

Lajmet e Fundit