24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Talenti i Eintracht Frankfurtit, Driton Maqkaj, vendos të luajë për Kosovën

Talenti i Eintracht Frankfurtit, Driton Maqkaj, ka vendosur të luajë për Kombëtaren e Kosovës.

Ai është takuar me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe drejtorin e kombëtares Muharrem Sahiti.

Lajmi u bë i ditur nga FFK nëpërmjet një njoftimi.

“Talenti i Eintracht Frankfurtit, Dritan Maqkaj nga sot është anëtar i ri i Kombëtares së Kosovës. Futbollisti 18-vjeçar me prejardhje nga Kosova, i lindur në Gjermani, deri më tash ka qenë pjesë e ekipit kombëtar gjerman U18, por tani e tutje ka vendosur t’i mbrojë ngjyrat e vendlindjes së prindërve”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Tentoi t’u jap ryshfet zyrtarëve policorë, arrestohet serbi në Vërmicë

Është arrestuar një serb në Vërmicë, i cili dyshohet se gjatë kalimit në kufirin e Kosovë, ka tentuar të jap ryshfet ndaj zyrtarëve policorë. Me...

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Lajmet e Fundit