25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Suharekasit shënojnë Ditën e Arrës

Në Dubravë të Suharekës po shënohet Dita e Arrës.

Në këtë organizim të Shoqatës së Arrës e Lajthisë, po merr pjesë edhe ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ndërsa synohet të theksohet përparimi i hovshëm i kësaj kulture viteve të fundit ku një përqindje e konsidereshme e importit do të zëvendësohet me produkte vendore.

Kjo sipas organizatoreve do të ndikojë edhe në rritjen e mirëqenies, punësimit dhe ekonomisë vendore të Kosovës.

Më Shumë

Aksident mes dy automjeteve në Zonën Industriale në Suharekë, lëndohen dy persona

Një aksident mes dy automjeteve në Zonën Industriale në Suharekë, la të lënduar dy persona. Rastin për Klankosova.tv, e konfirmoi zëdhënësi i policisë për rajonin...

Policia po heton vdekjen e një gruaje në Prizren, në vend të ngjarjes u gjetën armë, 4 thika e 198 fishekë

Policia e Kosovës ka raportuar se po heton vdekjne e një gruaje në Prizren. Sipas raportit 24 orësh të PK-së, në vend të ngjarjes “janë...

Lajmet e Fundit