25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Të gjithë kosovarët n’deti, pika kufitare e Vërmicës “gufon” nga njerëzit!

Edhe këtë të dielë kosovarët ia kanë mësyer bregdetit shqiptar.

Në pikën kufitare të Vërmicës, shihet fluks i veturave që janë duke shkuar drejt Shqipërisë, shkruan Indeksonline.

Pamjet e siguruara këtë mëngjes tregojnë se ka kolona të gjata, e padyshim edhe pritjet janë të mundimshme.

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

A është përrallë çdo tregim?

Nga: Gabriel García Márquez (Revista Cambio, 24 korrik 2000) Përktheu: Bajram Karabolli Të shkruash një roman do të thotë të bësh mur me tulla. Të shkruash një...

Lajmet e Fundit