12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Të shtëna me armë zjarri në Planejë, policia gjen 12 gëzhoja në vendin e ngjarjes

Disa të shtëna me armë janë dëgjuar në fshatin Planejë të Prizrenit, gjë e cila ka shqetësuar banorët e asaj zone.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se dikush nga banorët ka njoftuar policinë lidhur me rastin dhe si rrjedhojë një njësi policore ka dalë në vendin e ngjarjes.

Gjatë ekzaminimeve për të zbardhur rrethanat e rastit, policia ka gjetur dhe sekuestruar 12 gëzhoja që dyshohet të jenë të armës që u përdor në rast.

Momentalisht nuk ka persona të dyshuar, mirëpo janë marrë të gjitha veprimet hetimore që ndihmojnë në identifikimin e personave të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

Më Shumë

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

158 raste aktive me COVID-19

Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike janë edhe 168 raste aktive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të kaluara nuk u shënua asnjë viktimë...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit