14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Tentim vjedhje në Sallagrazhdë të Suharekës

hajniRastet e vjedhjeve në komunën e Suharekës janë shtuar shumë kohëve të fundit. Mbrëmë, e shtunë, rreth orës 22:30 ka ndodhur një tentim vjedhje në fshatin Sallagrazhdë.

Në shtëpinë e një mërgimtari kanë hyrë hajdutët. Ata kanë thyer derën e hyrjes por fatmirësisht fqinjët kanë dëgjuar zhurma dhe kanë lajmëruar menjëherë policinë. Hajdutët u larguan pa e kryer misionin e tyre.

Policia arriti menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po vazhdon të merret me rastin. Burimi i TherandaPost-it shprehet se kjo është hera e tretë brenda muajit që janë paraqitur hajdutët në këtë fshat./therandapost.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit