-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Tentoi t’i jepte ryshfet policit në Vërmicë, shtetasit nga Shqipëria i sekuestrohen dokumentet

Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare në Vërmicë, ka ndodhur një rast i dhënies së ryshfetit.

I dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë në vendkalimin kufitar në dokumentet e kamionit me të cilin kishte qenë duke udhëtuar kishte vendosur para dhe ia kishte dhënë zyrtarit policor në kabinën e kontrollit për procedura të kalimit kufitar.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin, me urdhrin e prokurorit të dyshuarit i është sekuestruar dokumenti personal dhe pas procedurave është liruar.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Funded by the European Union Proton c a Kabllot rezistent ndaj zjarrit HALOGEN FREE Proealth wadnor Mbron ambientin dhe ruan shendetin tuaj!"

Më Shumë

Një punëtor në Prizren i lëndon gishtat e dorës në punë

Një punëtor është lënduar në vendin e tij të punës. Ai është dërguar për ndihmë mjekësore. “Viktima ka raportuar se deri sa kishte qenë duke...

Qeni 30-vjeçar është shpallur më i moshuari në botë nga Rekordet Botërore Guinness

Rekordet Botërore të Guinness prezantuan Bobin, qenin më të vjetër në botë ndonjëherë. Bobi është 30 vjeç e 266 ditë. Guinness bëri të ditur se qeni portugez...

Lajmet e Fundit