-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Dështon Projektligji për Pensionet e Policisë së Kosovës

Sot, u diskutua për herë të dytë Projektligji Nr.08/L-160 për Pensionet e Zyrtarëve Policor të Policisë së Kosovës dhe Punonjësit e Inspektoratit Policor të Kosovës me autorizime policor.

Edhe kësaj here pushteti nuk e përkrahu këtë Projektligj në Komision.

Lidhur me këtë ka reaguar deputeti nga radhët e AAK-se Bekë Berisha, i cili njëherësh është edhe kryetar i Komisionit për Siguri dhe Çështje të Mbrojtjes.

“Për keqardhje kjo qasje e Qeverisë ndaj shtetit”, ka thënë Berisha.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Funded by the European Union Proton c a Kabllot rezistent ndaj zjarrit HALOGEN FREE Proealth wadnor Mbron ambientin dhe ruan shendetin tuaj!"

Më Shumë

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Lajmet e Fundit