-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Tenton të vetëvritet një 16 vjeçare në Prizren

Një 16 vjeçare  ka tentuar t’i jap fund jetës së saj në Prizren.

Ajo ka konsumuar preparate kimike në sasi të madhe, me ç’rast i është përkeqësuar gjendja shëndetësore.

Viktima është dërguar në këtë qendër nga familjarët e saj dhe tashmë po merr trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Policia është njoftuar për rastin nga spitali dhe më pas një njësi policore ka dalë në vendin e ngjarjes për të marrë informacionet e para se si ka ndodhur ngjarja.

 

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar ‘Vetëvrasje në tentativë’ dhe kanë nisur hetimet që zbardhin motivet dhe rrethanat e rastit.

Më Shumë

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Abrashi: Prizreni do të përfitojë 6.315.000 euro nga marrëveshja “Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren”

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës , Artan Abrashi, tregon se  nga marrëveshja "Efiçienca e energjisë në ndërtesa publike në Prizren", 6.315.000 euro,...

Lajmet e Fundit