1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.0 ka goditur mbrëmë juglindjen e Shqipërisë.

Sipas të dhënave nga Qendra Evropiane Mesdhetare e tërmeteve, ai ka rënë rreth orës 22:21.

Mediat në Shqipëri raportojnë se epiqendra e tërmetit është regjistruar rreth 8 km në lindje të qytetit të Korçës dhe ishte me thellësi 2km.

Më Shumë

Vetëvendosjes në Prizren kërkon mbledhje të jashtëzakonshme për faljen deri në 100 euro të tatimit në pronë

Grupi i Kuvendarëve i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, ka paralajmëruar se do të dorëzojë kërkesën për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme, për faljen...

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Lajmet e Fundit