5 C
Prizren
E diel, 31 Tetor, 2021

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.0 ka goditur mbrëmë juglindjen e Shqipërisë.

Sipas të dhënave nga Qendra Evropiane Mesdhetare e tërmeteve, ai ka rënë rreth orës 22:21.

Mediat në Shqipëri raportojnë se epiqendra e tërmetit është regjistruar rreth 8 km në lindje të qytetit të Korçës dhe ishte me thellësi 2km.

Më Shumë

Policia shpall konkurs për pranimin e zyrtarëve të rinj policorë

Policia e Kosovës ka shpallur konkurs për pranimin e zyrtarëve policorë sipas kushteve të parapara të konkurrimit. Sipas njoftimit thuhet se aplikimi për zyrtar...

Rahoveci afër marrëveshjes me një trener dhe 3 lojtarë të huaj

Pas rezultateve jo të mira, Rahoveci ka vendosur të bëjë disa ndryshime në skuadër. Rahoveci ka bërë të ditur në faqen zyrtare të tij se...

Cazorla: Xavi është gati për të drejtuar Barcelonën

Mesfushori spanjoll Santi Cazorla beson se trajneri i tij i Al Sadd, Xavi Hernandez “është plotësisht gati” për të udhëhequr Barcelonën. Xavi, një legjendë e...

Bëri 22 vite burg për një krim që s’e kreu, gjykata dëmshpërblen me 25 mln dollarë

Juria e SHBA ka vendosur që Eddie Bolden ng Chicago të dëmshpërblehej me 25 milionë dollar, pasi kaloi 22 vite burg për një krim...

Mungon kryetari i Dragashit, shtyhet gjykimi për korrupsion në rastin ndaj menaxherit të prokurimit

Ka dështuar mbajtja e gjykimit ndaj të akuzuarit Nuro Ismailit, i cili në Gjykatën Themelore në Prizren po gjykohet për veprën penale “Keqpërdorimi i...

Medalioni që tregon historinë e ushtarit të rënë në Rusi

Ditët e fundit në Itali ka nisur një fushatë sociale për t’i kthyer medalionin një ushtari italian të rënë gjatë luftës. Ky i fundit, sipas...

Rezultati i votave me kusht në Rahovec

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave me kusht edhe për Komunën e Rahovecit. Sipas këtyre të dhënave, Smajl Latifi nga Aleanca...

“Je shumë sexy”, banorja e re i përshpërit në vesh Donaldit

Mbrëmë në Big Brother VIP është organizuar mbrëmja e vajzave, ku djemtë ua kanë përgatitur atyre ushqimin dhe u kanë shërbyer, shkruan Express. Gjatë kohës...

Hajnat hyjnë në një shtëpi në Krushë të Madhe, vjedhin para edhe stoli

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Krushë e Madhe në qytetin e Rahovecit, ku sipas policisë një person ka njoftuar se disa...

Pupovci me thirrje pë respektim të masave, flet për një rast të ngacmimit seksual në Malishevë

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Dukagjin Pupovci tha në një konferencë për media se nga 25 tetori të gjitha institucionet arsimore...

Zhduket një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është zhdukur në Prizren. Policia ka njoftuar se babai i vajzës ka njoftuar se ajo ka dal nga shtëpia të martën...

Quni: Javën që vie vendoset kë do ta përkrahim në Prizren

Ish- kandidati për kryetar të Prizrenit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Anton Quni, ka treguar se ende nuk kanë vendosur se kë do ta...

Raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetarë të komunave, votimi me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët që janë regjistruar si votues jashtë Kosovës për raundin e parë, se ka filluar periudha e...

Policia arreston burrë e grua në Malishevë, u rrahën mes vete

Policia e Kosovës ka arrestuar burrë e grua në Malishevë pasi të njëjtit janë rrahur me veti, shkruan Gazeta Express. Sipas policisë ata kanë pranuar...

Nëna nga Prizreni raporton se i është zhdukur vajza

Një nënë nga Prizreni ka raportuar se i është zhdukur vajza. E njëjta raporton se tri ditë më parë vajza e saj kishe shkuar në...

E tmerrshme: Nëna vret dy vajzat e saj të mitura

Qyteti i Veronas është shokuar nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë ka vrarë dy vajzat e saj të mitura, 11 dhe 3...

Lajmet e Fundit