11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Tetë raste pozitive me COVID-19

Tetë qytetarët kanë rezultuar pozitivë për COVID-19 në 24 orët e fundit.

Sipas raport të fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, nuk ka të regjistruar asnjë viktimë.

Janë kryer 900 testim, 22 persona u shëruan, ndërkohë numri i rasteve aktive është 428.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 oreve 17 REPUBLIKAEKOSOVES REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE SHENDETESISE Të vaksinuar me nje dozë Doza të administruara në total 902.257 1.825.396 PERDITESIMI FUNDIT 25 PRILL, 2022 Të vaksinuar me du doza Testime brenda 24 oreve 821.764 Doza të treta/perforcuse 900 101.202 Raste pozitive Vdekje 8 Pozitiviteti rasteve Të shëruar 0.88% 22 Raste aktive 428'

Më Shumë

Takimi i fundit me Hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Në Hagë anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, dje ka vazhduar seancës gjyqësore në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe...

Lajmet e Fundit