17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Tetë raste pozitive me COVID-19

Tetë qytetarët kanë rezultuar pozitivë për COVID-19 në 24 orët e fundit.

Sipas raport të fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, nuk ka të regjistruar asnjë viktimë.

Janë kryer 900 testim, 22 persona u shëruan, ndërkohë numri i rasteve aktive është 428.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 oreve 17 REPUBLIKAEKOSOVES REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE SHENDETESISE Të vaksinuar me nje dozë Doza të administruara në total 902.257 1.825.396 PERDITESIMI FUNDIT 25 PRILL, 2022 Të vaksinuar me du doza Testime brenda 24 oreve 821.764 Doza të treta/perforcuse 900 101.202 Raste pozitive Vdekje 8 Pozitiviteti rasteve Të shëruar 0.88% 22 Raste aktive 428'

Më Shumë

Shtëpia e Ukshin Hotit, vendi i kujtesës kombëtare

Shtëpia e intelektualit dhe atdhetarit të shquar, Hoti është shëndrruar në muze para disa vitesh. Ky i fundit vazhdon të jetë i zhdukur. Shtëpia e...

Kurti: Veprimet e strukturave kriminale në veri, po cenojnë rëndë sigurinë në Kosovë

Kryeminsitri Albin Kurti ka takuar komandantin e Forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë (KFOR), Gjeneral Major Ferenc Kajári. Siç njofton Qeveria, në takim u ritheksua...

Lajmet e Fundit