2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Në Prizren do të ketë më së shumti dasma këtë verë

Dasmat organizohen në numër të madh në vendin tonë për një sezonë.

Kryetari i Odës së Hotelerisë dhe Turizmit në Kosovë, Hysen Sogojeva gjatë një lidhje direkte për “#Gjesin” në T7, ka pohuar që edhe këtë vit, dasmat do të mbahen sipas rregullave të MSH-së, pasi virusi është ende i pranishëm.

Mes tjerash, Sogojva tregoi se Prizreni dhe Prishtina janë qytetet e Kosovës ku do të ketë më së shumti dasma gjatë këtij sezoni. Madje, sipas tij aty organizohen edhe dasmat më të mëdha.

Më Shumë

Prizren, 5 aktakuza, kundër 5 personave

Prokuroria e  Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur gjithsej gjashtëdhjetenëntë aktakuza, kundër tetëdhjetedy personave, janë ndaluar pesëmbëdhjetë persona për vepra të ndryshme...

Policia po e ruan argjendarinë pronari i së cilës u arrestua në lidhje me grabitjen në Suharekë

Zyrtarët policor, po vazhdojnë ta mbajnë të bllokuar argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u arrestua për përfshirje në grabitjen në Suharekë. Argjendaria është bastisur...

Lajmet e Fundit