23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Theren me thika në Malishevë

Thika e pergjakurPolicia e Kosovës ka njoftuar se, gjatë ditës së enjte, në fshatin Terpezë të Malishevës, janë therur me thika, ku janë arrestuar tre të dyshuar, pasi që të njëjtit pas një fjalosje kishin sulmuar dy persona.

Njëri nga të dyshuarit kishte përdorur një brisk me ç’rast viktimave i kishte shkaktuar lëndime trupore. Të lënduarve ju është ofruar tretmani mjekësor.

Me vendim të Prokurorit, njëri nga të dyshuarit është liruar, ndërsa dy të tjerët janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Shqiptarja e Kosovës: Përse të pushojmë jashtë kur kemi vendin tonë në Shqipëri

Jugu i Shqipërisë në sytë e turistëve vendas, atyre nga Kosova dhe të huajve ka plazhet më të bukura dhe me çmime tejet të...

Dënimi i Pjetër Shalës nga Gjykata Speciale: Shkelje e Drejtësisë Ndërkombëtare

Av. Gent Gjini Që nga fillimi i themelimit të saj, ka qenë e qartë se kjo Gjykatë Speciale do të sillte padrejtësi për faktorin shqiptar....

Lajmet e Fundit