19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Theret me thikë një 11 vjeçar në Prizren

Një i mitur është therur me thikë të hënën në Prizren, njoftoi Policia e Kosovës në raportin 24-orësh të martën.

Sipas njoftimit, viktima është therur nga një i mitur 14-vjeçar, ndërsa pas marrjes së ndihmës së parë është liruar për në shtëpi.

“Nuk raportohet motivi i incidentit. Thika me të cilën është kryer vepra nuk është gjetur. Palët janë intervistuar, me vendim të prokurorit palët lirohen në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin policor.

Më Shumë

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Moti sot i ngrohtë, temperatura deri në 27 gradë

Sot parashihet të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale...

Lajmet e Fundit