17.8 C
Prizren
E diel, 12 Shtator, 2021

Totaj merr mbështetje në Has

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka shpalosur sot programin e tij zgjedhor në fshatrat e Hasit.

Ai tregon se në këto fshatra ka marrë mbështetje për zgjedhjet e tetorit.

“Këtë të diele e kalova në Has, vendin tim të bukur. Edhe kësaj radhe, me hasianët e mijë diskutuam vëllazërisht për Hasin e Prizrenin”, shkruan Totaj.

“Në takimet e shumta me qytetarë, shpalosa programin e PDK-së për Prizrenin. Qytetarët shpjeguan nevojat e kërkesat e tyre, të cilat nuk u plotësuan nën udhëheqjen katër vjeçare të Haskukës”.

“Përkrahja e banorëve në Gjonaj, Krajk, Lukinaj, Romaj, Kushnin, Kabash, Lugisht e Dedaj për PDK-në e ekipin tim është e fuqishme. Nga bashkëbisedimet me banorët e këtyre fshatrave, kuptova se fitorja jonë në zgjedhjet e 17 tetorit është e pashmangshme”.

Previous articleKritikohet Kylian Mbappe

Më Shumë

Quni: Qendra Sportive “Sezair Surroi” në Prizren është ngulfatur nga gërmadhat

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar sot Qendrën Sportive "Sezair Surroi" të këtij qyteti. “Si në shumë dështime të tjera,...

Falsifikimi i testeve për COVID-19 edhe në Kosovë, mediumi zviceran thotë se “çmimi për një test të tillë ka shkuar deri në 800 franga”

Çmimi për një test të falsifikuar PCR në vendet e Ballkanit ka shkuar deri në 800 franga (736 euro). Kështu raportojnë mediat zvicerane, sipas të...

23 të vdekur dhe 424 të infektuar me koronavirus në 24 orë

424 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orëshin e fundit, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Kjo shifër rezulton nga 8.270 testime të...

Ngjarja e paralajmëruar për sot në Prizren

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka dhe drejtori komunal për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, Agron Limani bëjnë shpërndarjen e moto-kultivatorëve me frezë, në kuadër të...

Haskuka: Qëllimi im është që ta fitoj Prizrenin pa balotazh

 Kreu aktual i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se synimi kryesor i tij është që ta fitojë Prizrenin pa balotazh. Ai në “Debat Plus” shtoi...

Vdes fëmiu dyvjeçar i infektuar me COVID-19

Një fëmijë dyvjeçar i infektuar me Covid-19, ka humbur jetën pasditen e kësaj të marte, derisa po trajtohej në Klinikën e Pediatrisë në QKUK. Klankosova.tv,...

Refugjatët sirianë u torturuan dhe u përdhunuan kur u kthyen në atdhe: Amnesty

Refugjatët sirianë që u kthyen në atdhe iu nënshtruan torturës, ndalimit dhe zhdukjes nga forcat e sigurisë, ka thënë Amnesty International, duke u bërë...

MAShTI publikon rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës, kalueshmëria 51.23 përqind

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës të afatit të dytë, të cilit i janë...

Dita e Cristiano Ronaldos

Sot është dita e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez sot do ta bëjë rikthimin e tij në “Old Trafford” me Manchester Unitedin. “Djajtë e Kuq” përballen...

Digjen rreth 10 hektarë mal në mes të fshatrave Vërmicë – Shkozë

Një mal në mes të fshatrave Vërmicë dhe Shkozë të Prizrenit është përfshirë nga zjarri, të shtunën, rreth orës 13:00, raporton Gazeta Sinjali.   Flakët arritën...

Çfarë do të ndodhi me të ardhmen e Eriksenit te Interi?

Christian Eriksen raportohet se duhet të kryejë disa teste mjekësore me kardiolog danez muajin e ardhshëm, me shpresën se mund të fillojë stërvitjet muajin...

Fjalorthi arbëresh i shqipes së vjetër

Arbëreshët e Italisë, krenohen me trashëgiminë e madhe sa të pasur kulturore, që, mrekullisht e kanë përçuar brez pas brezi nëpër shekuj. Nga Komuna e...

Shqipëria e mbyll lojën me pesë gola të shënuar

Kombëtarja e Shqipërisë ka mposhtur atë të San Marinos me rezultat 5 me 0. Golat për kuqezinjtë i shënuan Rey Manajt, Qazim Laci, Armando Broja,...

Totaj i PDK-së për shtyrjen e zgjedhjeve: VV-ja po frikësohet se do të humb në shumicën e komunave

Kandidati për kryetar të komunës së Prizrenit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Shaqir Totaj, në një intervistë për Ekonomia Online ka...

Vdes nga COVID-19 një 44 vjeçar nga Malisheva

Një 44 vjeçar nga Malisheva ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19. Lajmin për Klankosova.tv e kanë konfirmuar familjarë të viktimës. “Po, nga COVID ka...

131 pacientë me koronavirus të shtrirë në Spitalin e Prizrenit

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 131 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Prizrenit, raporton PrizrenPress Njoftimi...

Lajmet e Fundit