20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Totaj: Urime Ditën e Pavarësisë, Amerikë!

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka uruar përvjetorin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Totaj përmes rrjetit social Facebook ka thënë se është optimist që madhështia e SHBA-ve, e mbështetur në vlerat tona të përbashkëta demokratike, do të mbizotërojë dhe do të triumfojë mbi shumë sfida të kohëve tona.
Postimi i tij i plotë:
4 korriku 2022 shënon përvjetorin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe njëkohësisht ditëlindjen e saj të 246-të.
Jam optimist që madhështia e SHBA-ve, e mbështetur në vlerat tona të përbashkëta demokratike, do të mbizotërojë dhe do të triumfojë mbi shumë sfida të kohëve tona.
Urime Ditën e Pavarësisë SHBA!
USA, Happy Independence Day!

Më Shumë

PSG nuk i ndahet Leipzig-ut, dëshiron t’i “rrëmbejë” një tjetër mbrojtës

PSG transferoi këtë verë, Nordi Mukiele-n nga Leipzig-u. Por, ata thuhet se po përgatisin një tjetër blerje nga skuadra gjermane. Sipas francezes “L’Equipe”, kampionët e...

Testamenti i një të ekzekutuari: Eshtrat m’i vendosni pranë babës tim të dashur

“Largohem nga kjo jetë e rreme, i përvëluar si shqiptar për një Shqipëri që unë dëshiroja. Largohem nga kjo botë e gënjeshtër pa i...

Lajmet e Fundit