23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Totaj: Urime Ditën e Pavarësisë, Amerikë!

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka uruar përvjetorin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Totaj përmes rrjetit social Facebook ka thënë se është optimist që madhështia e SHBA-ve, e mbështetur në vlerat tona të përbashkëta demokratike, do të mbizotërojë dhe do të triumfojë mbi shumë sfida të kohëve tona.
Postimi i tij i plotë:
4 korriku 2022 shënon përvjetorin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe njëkohësisht ditëlindjen e saj të 246-të.
Jam optimist që madhështia e SHBA-ve, e mbështetur në vlerat tona të përbashkëta demokratike, do të mbizotërojë dhe do të triumfojë mbi shumë sfida të kohëve tona.
Urime Ditën e Pavarësisë SHBA!
USA, Happy Independence Day!

Më Shumë

Liverpool organizon iftar për tifozët e tyre – Ezani jehon në Anfield, 3000 tifozë marrin pjesë

Ky është një muaj agjërimi për myslimanët anembanë botës. Ende nuk është aq e zakonshme të shohësh një iftar kolektiv në ambient të hapur,...

Ylli fiton duelin e parë çerekfinal ndaj Bashkimit

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore në ndeshjen e parë çerekfinale të “Play-off”-it ndaj Bashkimit me rezultat 87:69 (18:18, 23:14, 18:22, 28:15). Pas një fillimi...

Lajmet e Fundit