13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Trepça triumfon përballë Bashkimit

Ndeshja mes Trepçës dhe Bashkimit në Superligën e Kosovës në basketboll, përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 75:68.

Dueli ishte plotësisht i dominuar nga mitrovicasit, të cilët mbanin një epërsi konstante prej 10 pikësh.

Bashkimi tentuan ta përmbysin rezultatin disa herë, por nuk arrinin të dilnin në epërsi.

Bashkimi uli epërsinë në minutat e fundit të ndeshjes, por Erjon Kastrati në fund i dha fitoren klubit të Mitrovicës.

Në anët e Trepçës, lojtarët më të mirë, ishin Erjon Kastrati me 20 pikë dhe Elijah Ifejeh që përfundoi ndeshjen me 6 pikë dhe 13 kërcime.

Në anën e Bashkimit, më i miri ishte Fahro Alihodzic, i cili ishte fantastik në pjesën e parë, ndërsa në dy çerekët e tjerë nuk pati ndonjë impakt në lojë.

Alihdozic përfundoi ndeshjen me 19 pikë e 11 kërcime, ndërsa performancë të mirë pati edhe Prentiss Nixon me 15 pikë.

Më Shumë

Vrasja në Malishevë, i akuzuari dënohet me 19 vjet burg

  Gjykata Themelore në Gjakovë, e ka dënuar të akuzuarin me inicialet I.Z me 19 vjet burg për vrasjen në shtator të vitit të kaluar...

Arrestohet një person në Prizren , dhunoi dhe kërcënoi një grua

Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka dhunuar dhe kërcënuar vazhdimisht familjaren e tij. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i...

Lajmet e Fundit