34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Tri aksidente me katër të lënduar në Prizren

Tri aksidente kanë ndodhur dje në Prizren.

Katër persona janë lënduar.

Ata kanë marrë trajtime mjekësore.

Raporti i i plotë i policisë

• Rr. Rrushtë Kabashi, Prizren 08.09.2020-07:50. Ka ndodhë aksident trafiku në mes të dy veturave me targa vendore me ç’rast ngasësi i veturës se dyte ka pësuar lëndime të lehta i cili ka marrë tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit dhe më pas është liruar për në shtëpi.

• Rr. Ismail Kryeziu, Prizren 08.09.2020-09:40. Ka ndodhë aksident trafiku në mes të dy veturave me targa vendore me ç’rast ngasësi i veturës se dyte ka pësuar lëndime të lehta i cili ka marrë tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit dhe më pas është liruar për në shtëpi.

• Te ura e autostradës Suharekë-Reshtan 08.09.2020-13:20. Ka ndodhë aksident trafiku në mes të dy veturave me targa vendore, pasi që ngasësi i veturës se pare ka humbur kontrollin e drejtimit të veturës, me ç’rast ka dalur në shiritin e kundërt dhe ka goditur veturën e dyte dhe ngasësit e të dy veturave pësojnë lëndime të lehta për çka edhe kanë marrë tretman mjekësor, ku më pas ngasësi i veturës se pare dërgohet për tretman në spitalin e Prizrenit ndërsa ngasësi i veturës se dyte është liruar për në shtëpi.

Më Shumë

KEDS: Këtu mund të informoheni për reduktimet 2 orëshe

KEDS ka publikuar një njoftim ku ka bërë të ditur se si qytetarët të informohen për reduktimet dy orëshe të planifikuara në lagjet e...

Kaq pritet të jenë pagat në sektorin publik me projektligjin e ri (Dokument)

Dje është proceduar për trajtim të mëtutjeshëm Projektligji për pagat në sektorin publik. Në këtë projektligj nuk është përcaktuar vlera monetare e koeficientit, por...

Lajmet e Fundit