30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Tridhjetedy të rinj aderojnë në partinë e Zafirit

zafa me te rijtTridhjetedy të rinj nga lagjja “Arbana” iu kanë bashkëngjitur Bashkimit Demokratik në Prizren.

Kryetari i BD-së Zafir Berisha tha se aderimi i këtyre të rinjve është edhe një përgjegjësi shtesë për subjektin e tij politik.

“Në të njëjtën kohë na bënë që të jemi edhe më këmbëngulës në arritjen e objektivave që i kemi vënë vetës për ta luftuar krimin dhe korrupsionin në institucione komunale e qendrore të cilët po e dëmtojnë rënd imazhin e shtetit të ri të Kosovës”, tha Berisha.

Aderuesi Altrim Nrecaj në emër të rinjve tha se Bashkimi Demokratik dhe lideri i saj Zafir Berisha janë forca e vetme politike në Prizren që mund të ndryshojë gjendjen e keqe.

“Të rinjtë e qytetit të Prizrenit gjithnjë e më shumë po e shohin liderin e BD-së si njeriun i cili është i gatshëm të bëjë shumë për qytetarët dhe veçanërisht për rininë, prandaj kjo është arsyeja që ne nga sot kontributin tonë do e japim në Bashkimin Demokratik”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

‘Natën e mirë’ nga Elita 5, kënga që rikthen në skenë grupin ikonik shqiptar

Pak javë më parë, grupi ikonik shqiptar, ka publikuar këngën e tyre më të re ‘Natën e mirë’, këngë kjo e cila vjen pas...

Lajmet e Fundit