21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

20 persona të akuzuar për zgjedhjet e 3 nëntorit

IsmetKabashi-kryeprokuroriKryeprokurori i Shtetit, Ismet Kabashi ka thënë se bazuar në statistikat e rasteve të deponuara në prokurori zgjedhjet e sivjetme lokale kanë pasur më pak incidente. Ai ka folur për 20 persona që po përballen me drejtësinë në 39 raste të dyshuara.

Por, Kabashi nuk ka folur nëse deri më tani kanë ndonjë të dyshuar rreth personave që shënuan incidentin më të rëndë atë në veri të Mitrovicës.

Më Shumë

Lansohet projekti e-Twinning, bashkëpunim arsimor me 40 shtete evropiane

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, bashkë me përfaqësuesin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Johannes Madsen, e kanë bërë...

Moti me diell, temperatura deri në 34 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se për sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Moti me diell, temperatura...

Lajmet e Fundit