30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Kastrati: Viti 2014, vendimtar për FSK-në

KadriKastrati-fskKomandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Kadri Kastrati, ka deklaruar se janë në përfundim të studimit të brendshëm që do t’i dorëzohet Qeverisë së Kosovës, e cila do të vendosë për të ardhmen e FSK-së.

“Jemi në fund të studimit dhe besoj që në fillimin e vitit të ardhshëm do të dalim me rekomandimin që do t’i dorëzojmë Qeverisë se çka duhet të bëhet me të ardhmen e FSK-së”, ka thënë Kastrati për RTK-në.

Sipas tij, ky vit është vit i suksesit për FSK-në, pasi që ka përmbushur të gjitha kapacitetet operacionale të cilat janë vlerësuar edhe nga NATO-ja. Kastrati ka thënë se në FSK janë duke u bërë analiza të thella se ku janë dhe se çka duhet të ndryshohet, që një ditë KFOR-i të largohet dhe FSK-ja të jetë ushtri.

Më Shumë

“Dil prej shpisë, se t’prej edhe e pi gjakun tënd”/ Djali bashkë me gruan e kërcënojnë dhe rrahin nënën e moshuar

Në një familje në lagjen ‘Arbana’ të Prizrenit, djali bashkë me nusen e tij, dyshohen se kanë keqtrajtuar nënën e moshuar. Sinjali mëson se rastin...

Zyrtare: Juventusi dhe Atletico anulojnë miqësoren, shkak tensionet në Izrael

Sulmet e fundit ajrore ndaj Izraelit dhe kërcënimi i lëshimit të mëtejshëm të raketave në Tel Aviv kanë bërë që miqësorja e planifikuar e...

Lajmet e Fundit