21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Kastrati: Viti 2014, vendimtar për FSK-në

KadriKastrati-fskKomandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Kadri Kastrati, ka deklaruar se janë në përfundim të studimit të brendshëm që do t’i dorëzohet Qeverisë së Kosovës, e cila do të vendosë për të ardhmen e FSK-së.

“Jemi në fund të studimit dhe besoj që në fillimin e vitit të ardhshëm do të dalim me rekomandimin që do t’i dorëzojmë Qeverisë se çka duhet të bëhet me të ardhmen e FSK-së”, ka thënë Kastrati për RTK-në.

Sipas tij, ky vit është vit i suksesit për FSK-në, pasi që ka përmbushur të gjitha kapacitetet operacionale të cilat janë vlerësuar edhe nga NATO-ja. Kastrati ka thënë se në FSK janë duke u bërë analiza të thella se ku janë dhe se çka duhet të ndryshohet, që një ditë KFOR-i të largohet dhe FSK-ja të jetë ushtri.

Më Shumë

Veliaj i dhuron “Çelësin e Tiranës” Shkurte Fejzës, nesër koncerti te Pallati i Kongreseve

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka përgatitur një surprizë për tifozët shqiptarë që po mbështesin Kombëtaren e Shqipërisë, që është duke zhvilluar ndeshjen me...

Qytetarët ankohen për mbeturinat skaj rrugës që çon në fshatin Novoselan të Prizrenit

Qytetarët kanë shprehur pakënaqësi për mbeturinat e hedhura skaj rrugës që shkon nga lagja Kurillë  në fshatin Novoselan të Prizrenit.   Për zgjidhjen e këtij problemi...

Lajmet e Fundit