16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ukraina thotë se ka çliruar fshatin Robotyne

Ukraina ka thënë se ka çliruar fshatin juglindor, Robotyne.

Javën e kaluar, ushtria ukrainase tha se forcat e saj kishin ngritur flamurin kombëtar në Robotyne, por fshati ishte ende nën zjarr, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkaq, sot është bërë konfirmimi zyrtar për çlirimin e fshatit.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
info@renelualtahiri.com
Kliko videon 

Vërmicë: Gjendet kokainë brenda në çamçakëza

Policia bashkë me Doganën e Kosovës kanë identifikuar sasi të substancës së dyshuar narkotike të llojit kokainë në pikëkalimin kufitar në Vërmicë. Bëhet e ditur...

Burdushi kërkoi që ta shtynte shkuarjen në burg, gjykata i jep përgjigje

Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka refuzuar kërkesën Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi” për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit me burgim. Burime të “Betimit...

Lajmet e Fundit