12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Ukrainasit bombardojnë tanket ruse që nisen në fushën e betejës

Disa pamje janë publikuar që tregojnë një kolonë tankesh dhe mjetesh të blinduara ruse që shkatërrohen nga artileria ukrainase.

Videoja tregon disa automjete ushtarake ruse që tentojnë të avancojnë nëpër fushën e betejës. Tanket megjithatë rezultojnë të pasuksesshëm pasi goditen në mënyrë të përsëritur nga municionet ukrainase.

Të paktën njëri prej tankeve duket se shpërthen në një top zjarri gjigant, me tym që ngrihet në qiell.

Pamjet janë marrë dje nga Brigada e 53-të e Mekanizuar e Veçantë, e quajtur pas Volodymyr Monomakh të Forcave të Armatosura të Ukrainës, së bashku me një deklaratë.

Në deklaratë thuhej: “Luftëtarët tanë janë heronjtë tanë! Populli ynë është heronjtë tanë! Lavdi Ukrainës!’. /Telegrafi/

Më Shumë

Prizren: Takohet Komisioni për Regjistrimin e Popullsisë, flasin për procesin që nis në shtator

Sot në Prizren u mbajt takimi i parë i Komisionit Komunal për Regjistrimin e Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave, që do të fillojë si...

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më...

Babait

Lajmet e Fundit