24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Ukrainasit bombardojnë tanket ruse që nisen në fushën e betejës

Disa pamje janë publikuar që tregojnë një kolonë tankesh dhe mjetesh të blinduara ruse që shkatërrohen nga artileria ukrainase.

Videoja tregon disa automjete ushtarake ruse që tentojnë të avancojnë nëpër fushën e betejës. Tanket megjithatë rezultojnë të pasuksesshëm pasi goditen në mënyrë të përsëritur nga municionet ukrainase.

Të paktën njëri prej tankeve duket se shpërthen në një top zjarri gjigant, me tym që ngrihet në qiell.

Pamjet janë marrë dje nga Brigada e 53-të e Mekanizuar e Veçantë, e quajtur pas Volodymyr Monomakh të Forcave të Armatosura të Ukrainës, së bashku me një deklaratë.

Në deklaratë thuhej: “Luftëtarët tanë janë heronjtë tanë! Populli ynë është heronjtë tanë! Lavdi Ukrainës!’. /Telegrafi/

Më Shumë

Nxjerrja ilegale e zhavorrit përgjatë Drinit të Bardhë, Prokuroria vazhdon të sekuestrojë makineri

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka thënë se po vazhdon me sekuestrimin e mjeteve që ishin përdorur nga kompani që jashtëligjshëm kishin nxjerrë zhavorr përgjatë...

Guardiola në histori – Man City kampion për të katërtin vit radhazi në Premierligë

Manchester City nën urdhrat e Pep Guardiolas e ka mbrojtur titullin në Premierligë për të katërtin vit radhazi, që është hera e parë në...

Lajmet e Fundit