5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

USAID mbështet me 10 milion euro Ministrinë e Arsimit

Arsim Bajrami-ministri arsimitBanka Botërore në Kosovë gjatë ditës së djeshme ka mbajtur takim me Ministrin e Arsimit të Kosovës, Arsim Bajramin me të cilin janë diskutuar mundësitë për investime në fushën e Arsimit nga Banka Botërore në Kosovë
Projekti për Përmirësimin e Sistemit të Arsimit në Kosovë do të mbështesë përmirësimim e kapaciteteve për planifikim strategjik, menaxhim financiar, monitorim dhe vlerësim në sektorin e arsimit, grantet për zhvillimin e Shkollave, përmirësimin e kapaciteteve menaxhuese të institucioneve për përmirësimin e cilësisë në arsimin para-universitar dhe përmirësimin e kapaciteteve të institucioneve kryesore për monitorimin e rezultateve mësimore dhe të vlerësimit të mësimit të nxënësve.
Projekti i propozuar mendohet të jetë në vlerë prej USD10 milion, për periudhë 4 vjecare të implementimit. /Indeksonline/

Më Shumë

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Eddie Hearn ka deklaruar se ndeshja e propozuar mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt është anuluar. Një ndeshje ëndrrash mes dy peshave të rënda britanike...

Lajmet e Fundit