34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Ushtria dhe policia serbe, futet brenda territorit të Kosovës

Austria-ushtriaaSi pasojë e mos definimit të vijës kufitare Kosovë-Serbi në rajonin e Llapit dhe Gollakut qindra hektarë tokë kanë mbetur pa u punuar, e banorët thonë se ushtria dhe policia serbe, po futet brenda territorit të Kosovës dhe çdo banor që e takon në afërsi te kufirit e arreston.

Ndërkaq, Policia e Kosovës thotë se nuk është në dijeni për futjen e policisë serbe në pjesën e Kosovës

Më Shumë

Nesër fillon Beerfest Kosova – 12 deri me 15 korrik

Ketë të premte (nesër) me datë 12 korrik fillon Beerfest Kosova dhe do të zgjas deri me 15 korrik. Gjatë 4 netëve sa zgjatë...

Futbollisti Xhuljo Mehmeti i bashkohet Lirisë së Prizrenit

Futbollisti Xhuljo Mehmeti është transferi i radhës te "Liria" e Prizrenit, për sezonin 2024/25. "Xhuljo, një mesfushor ofensiv me përvojë të gjatë në futbollin shqiptar,...

Lajmet e Fundit