7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

PDK-ja në Zhur dhe Has, nuk propozojnë asnjë emër për Qeverinë “Muja III”

PDK-logo8-07Dega e PDK-së në Zhur dhe ajo në Has, nuk kanë propozuar asnjë emër për drejtor të Ekzekutivit të Prizrenit.

Përfaqësuesit e këtyre dy degëve kanë kërkuar kohë që t’i sjellin emrat e propozuar për Qeverinë “Muja III”.

Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur se anëtari i Kryesisë nga Zhuri dhe ai nga Hasi kanë kërkuar që të konsultohen me degët e tyre për propozimet konkrete.

“Lista e propozimeve që është publikuar në media nuk është përfundimtare. Ajo do të plotësohet edhe me propozime të tjera nga Zhuri dhe Hasi, por edhe të ndonjë nëndege tjetër”.

Kryesia e PDK-së në Prizren,mbrëm është mbledhur për t’i diskutuar emrat për Qeverinë “Muja III”. Pas kompletimit të listës, emrat e propozuar do të dërgohen për diskutim edhe në Prishtinë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Slayer ribashkohen pas pesë vjetësh

Bendi Slayer është ribashkuar në një performancë të gjallë pas pas pesë vjetësh. Ikonat e nënzhanrit thrash-metal kishin njoftuar për pensionimin e tyre më 2019...

Berisha: Nisma Socialdemokrate do të rikthehet në Kuvendin e Kosovës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, thotë se fryma e Nismës do të rikthehet në Kuvendin e Kosovës. “Në Kuvendin e Kosovës, mungesa...

Lajmet e Fundit