25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Uzurpojnë paligjshëm pronën dhe me traktor ia goditën veturën – arrestohen tre të dyshuarit në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur një rast të uzurpimit të paligjshëm në Prizren si dhe goditje të veturës me një traktor.

Rasti ka ndodhur të mërkurën në Prizren.

“Rr. Liman Shala, Prizren 20.07.2022 – 06:40. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që kanë hyrë dhe kanë filluar të punojnë në pronën e viktimës mashkull kosovar. Poashtu i dyshuari me traktor e ka goditur veturën e viktimës mashkull kosovar”, thuhet në raport.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

MAPL ndan 10.5 milionë euro për projekte në komuna

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka bërë të ditur se kjo ministri së bashku me donatorët kanë ndarë 10.5 milionë euro për projekte...

Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë dhe mbi 100 aksidente

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, 2 mijë e 310 tiketa trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës. Kjo u...

Lajmet e Fundit