13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Dy të vdekur dhe 1,440 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 3,669 testime të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike 1,440 persona kanë rezultuar me coronavirus.

MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar dy raste të vdekjes.

Po në raportin e Ministrisë bëhet e ditur se janë shëruar 761 persona, ndërsa janë dhënë 172 vaksina.

Në total numri i vaksinave të administruara janë 1,833.148

Më Shumë

Kulla e Hajrulla Çantës në Rahovec: Një trashëgimi kulturore e shekullit XVIII-të

Kulla e Hajrulla Çantës, e ndërtuar në fundin e shekullit XVIII-të, është një monument i trashëgimisë kulturore në Rahovec. Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi...

Zbulohet kasti i filmit për jetën e Michael Jackson

Filmi biografik i shumëpritur për jetën e Michael Jackson vjen më 18 prill 2025 dhe kasti i plotë më në fund është zbuluar. Filmi, i titulluar thjesht...

Lajmet e Fundit