21.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Dy të vdekur dhe 1,440 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 3,669 testime të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike 1,440 persona kanë rezultuar me coronavirus.

MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar dy raste të vdekjes.

Po në raportin e Ministrisë bëhet e ditur se janë shëruar 761 persona, ndërsa janë dhënë 172 vaksina.

Në total numri i vaksinave të administruara janë 1,833.148

Më Shumë

Rrihen dy kunata në Prizren

Mbrëmë në Prizren është raportuar një rast i dhunës në familje pasi viktima femër ka raportuar se është rrahur nga kunata. Kështu bëhet e ditur...

Kapen me marihuanë, arrestohen dy persona në Marash të Prizrenit

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Marash të Prizrenit, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit është gjetur dhe konfiskuar substancë e...

Lajmet e Fundit