8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Vajzës i vidhet “Iphone 4” në Suharekë, kapet hajduti

Iphone4Në Stacionin e Autobusëve në Suharekë, dje një person 42- vjeçar ia rremben nga dora telefonin celular të llojit “Iphone 4” një vajze dhe largohet në drejtim të panjohur.

Viktima menjëherë ka kërkuar ndihmën e policisë, të cilët pas një kohe relativisht të shkurtër, kanë arritur të identifikojë e më pas ta arrestojë B. B. mashkull, i vitlindjes 1971 tek i cili është gjetur telefoni.

Sipas policisë, në konsultim me prokurorin i dyshuari është lënë i lirë dhe rasti do t’i kalojë prokurorisë sipas procedurës së rregullt ndërsa telefoni i është kthyer viktimës.

Më Shumë

Malisheva befason Llapin, Gjilani deklason Lirinë

Malisheva ka befasuar Llapin në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë të Superligës së Kosovës në futboll. Ndërkohë Gjilani ka deklasuar Lirinë.    Në Podujevë,...

Me sytë nga shorti

Kombëtarja e futbollit e Shqipërisë do të mësojë rivalët në grupet e Kampionatit Evropian “Gjermani 2024” të shtunën më datë 2 dhjetor. Në Hamburg prej...

Lajmet e Fundit