18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Vajzës i vidhet “Iphone 4” në Suharekë, kapet hajduti

Iphone4Në Stacionin e Autobusëve në Suharekë, dje një person 42- vjeçar ia rremben nga dora telefonin celular të llojit “Iphone 4” një vajze dhe largohet në drejtim të panjohur.

Viktima menjëherë ka kërkuar ndihmën e policisë, të cilët pas një kohe relativisht të shkurtër, kanë arritur të identifikojë e më pas ta arrestojë B. B. mashkull, i vitlindjes 1971 tek i cili është gjetur telefoni.

Sipas policisë, në konsultim me prokurorin i dyshuari është lënë i lirë dhe rasti do t’i kalojë prokurorisë sipas procedurës së rregullt ndërsa telefoni i është kthyer viktimës.

Më Shumë

Nis viti i ri akademik në UP, kujtohen demonstratat e studentëve

Në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” më 3 tetor do të nis viti i ri akademik 2022-2023. Mbi 4 mijë e 100 studentë të rinj...

Dogana e Kosovës konfiskon produkte higjienike të falsifikuara (foto)

Dogana e Kosovës ka njoftuar se kanë arritur të konfiskojnë produkte higjienike të falsifikuara. Sipas njoftimit të doganës, të gjitha produktet janë ndaluar gjatë ekzaminimit...

Lajmet e Fundit