9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Arrestohen pesë persona në Prizren, për kontrabandim me emigrant

PoliciaKS-prangatPesë persona të arrestuar, shumë dokumente identifikimi, në mesin e tyre edhe pasaporta të Kosovës dhe aparatura për falsifikim dhe plastifikim të dokumenteve, janë rezultat i një operacioni të koduar me emrin “Dubrava”, që ka kryer Policia e Kosovës në rajonin e Prizrenit. Po ashtu, sipas policisë, personat e arrestuar kanë bërë dhe falsifikim të vulave. Dyshohet se të arrestuarit kanë mashtruar 26 viktima.

E gjithë kjo, nga Policia, konsiderohet si krim i organizuar dhe kontrabandim me emigrant.

Sipas hetimeve të Policisë së Kosovës, viktimat kanë paguar nga 1500 deri në 4 mijë euro, për të dalë jashtë vendit. Hetimet për këtë rast, kanë filluar në tetorin e vitit të kaluar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kujtimi im për Enverin e Kosovës

Blerim Latifi Kam qenë vetëm gjashtë vjeç, por kujtesa fotografike e atyre ditëve vazhdon të mbetet ende shumë e gjallë tek unë. Në shtëpinë tonë...

Bajram Gigolli lanson projektin e radhës, i dedikohet dëshmorëve dhe martirëve të Lubizhdës së Hasit

Me një theks të fortë historik, kjo këngë përshkruan ngjarjet e njëra prej betejave më të rëndësishme të luftës së fundit në vendin tonë. Me...

Lajmet e Fundit