16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Arrestohen pesë persona në Prizren, për kontrabandim me emigrant

PoliciaKS-prangatPesë persona të arrestuar, shumë dokumente identifikimi, në mesin e tyre edhe pasaporta të Kosovës dhe aparatura për falsifikim dhe plastifikim të dokumenteve, janë rezultat i një operacioni të koduar me emrin “Dubrava”, që ka kryer Policia e Kosovës në rajonin e Prizrenit. Po ashtu, sipas policisë, personat e arrestuar kanë bërë dhe falsifikim të vulave. Dyshohet se të arrestuarit kanë mashtruar 26 viktima.

E gjithë kjo, nga Policia, konsiderohet si krim i organizuar dhe kontrabandim me emigrant.

Sipas hetimeve të Policisë së Kosovës, viktimat kanë paguar nga 1500 deri në 4 mijë euro, për të dalë jashtë vendit. Hetimet për këtë rast, kanë filluar në tetorin e vitit të kaluar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Ballkani synon të vazhdojë ecurinë e mirë

Sot zhvillohet vetëm një ndeshje në kuadër të xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës. Ballkani do të përballet me Gjilanin, në derbin e kësaj...

Lajmet e Fundit