22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Vdes edhe një anëtar i LDK’së në Dragash

Kreu i Degës së LDK’së në Dragash, Selim Kryeziu, ka njoftuar se sot ka vdekur anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Munafir Beshiri.

Selimi u ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe miqve që e kanë njohur.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar miq

Sot, më 29 gusht, ka ndërruar jetë Dr. Mynafir Beshiri. Doktori me vite të tëra i ka shërbyer qyetarëve të komunës së Dragashit dhe jo vetëm. Dr. Mynafir Beshiri gjithashtu ka qenë aktivist i LDK-së dhe ka bartur funksione në degën tonë. Vdekja e Tij është dhembje për mua dhe për shumë miq e pacient Tij.

Në emër të Kryesisë së Degës dhe në ermër timin personal, ju shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes, miqëve dhe të gjithë atyre që ndjenë dhembje për humbjen e doktorit!

 

Më Shumë

Lajmet e Fundit