19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Vdes edhe një mjek në Kosovë nga COVID-19

Oda e Mjekëve të Kosovës ka njoftuar se ka ndërruar edhe një mjek si pasojë e COVID-19.

OMK bën të ditur se bëhet fjalë për mjekun Kujtim Zarari, i cili ka vdekur në moshën 51-vjeçare.

Zarari ishte anëtar i Kuvendit të Odës së Mjekëve.

Deri më tani kanë vdekur pesë mjekë në Kosovë, si pasojë e infektimit me koronavirusit

Më Shumë

Moti sot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHK-së, vranësirat gjatë...

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes Në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, të shtunën ka nisur...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit