2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Vdes gazetari David Frost, intervistoi Nikson për skandalin “Watergate”

72283Gazetari britanik, David Frost, i njohur për intervistat e tij me ish-presidentin amerikan, Richard Nikson, vdiq nga një atak kardiak në moshën 74-vjeçare, njoftoi sot familja në një komunikatë.

“David Frost vdiq dje në bordin e anijes ‘Queen Elizabeth”, theksoi familja.

David Frost, i cili punoi për BBC gjatë karrierës së tij në televizion mbi 50 vjet, kishte intervistuar Richard Nikson lidhur me skandalin “Watergate”, pas dorëheqjes së presidentit amerikan.

Intervistat të publikuara në vitin 1977 mundësuan realizimin e një filmi në 2008-ën.

Më Shumë

“ Fidani” në Prizren shpall konkurs letrar

Shoqata për Kulturë e Art “ Fidani” në Prizren ka shpallur konkurs letrar për tregim të shkurtë dhe poezi . Konkursi është shpallur me...

Zidane mund të kthehet në Real Madrid në të ardhmen

Legjenda franceze e futbollit, Zinedine Zidane, mund të kthehet sërish në Real Madrid. Sipas The Athletic, ai është favorit për ta marrë drejtimin e klubit...

Lajmet e Fundit