16.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Kosova kandidat i PD-së në Prizren

Pajtim Kosova PD ne PrizrenKryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, në një konferencë për media ka bërë të ditur dy kandidatura të reja, atë të komunës së Prizrenit dhe të Pejës.   Për kryetar të Prizrenit do të kandidojë Pajtim Kosova, ndërsa për të parin e Pejës do të kandidojë Mehedin Syrça. Që të dy kandidatët u shprehën optimistë në atë që do të punojnë në të mirë të qytetarëve të komunave të tyre dhe presin përkrahjen e tyre.   Agani ka theksuar se deri sot kjo parti ka prezantuar vetëm 5 kandidatë dhe pritet që së shpejti të bëhet prezantimi edhe i kandidaturave të komunave të tjera.

Të formohet një Këshill Mbarëkombëtar

Shkruan:Prend NDOJA, SHBA Në kujtesën tonë kombëtare akoma rëndojnë të freskëta skenat e tmerrshme, kur përmes tytave dhe artilerisë serbe, vdekja përbinte jetë të pafajshme...

“Enver Hoxha, ishte fare i pashpirt”- Ish-oficeri britanik në Shqipëri rrëfen përplasjet me ish-diktatorin në frontin e luftës: Mehmet Shehu, armiku im për vdekje

Memorie.al / Gjatë Luftës së Dytë Botërore, punoi me Enver Hoxhën dhe Abaz Kupin, për organizimin e forcave antifashiste. Me rënien e “Perdes së Hekurt”, stërviti...

Lajmet e Fundit