20.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Kosova kandidat i PD-së në Prizren

Pajtim Kosova PD ne PrizrenKryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, në një konferencë për media ka bërë të ditur dy kandidatura të reja, atë të komunës së Prizrenit dhe të Pejës.   Për kryetar të Prizrenit do të kandidojë Pajtim Kosova, ndërsa për të parin e Pejës do të kandidojë Mehedin Syrça. Që të dy kandidatët u shprehën optimistë në atë që do të punojnë në të mirë të qytetarëve të komunave të tyre dhe presin përkrahjen e tyre.   Agani ka theksuar se deri sot kjo parti ka prezantuar vetëm 5 kandidatë dhe pritet që së shpejti të bëhet prezantimi edhe i kandidaturave të komunave të tjera.

Më Shumë

Një viktimë dhe 930 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën nga COVID-19. Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 930 raste të...

Moti sot dhe nesër

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius,...

Lajmet e Fundit