15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Vdes mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II

Mbretëresha Elizabeth II, ka ndërruar jetë në moshën 96 vjeçare.

Ajo ka qenë monarkja me më së shumti vite në fron, shkruan BBC.

Për 70 vite, Elizabeth udhëhoqi familjen mbretërore angleze.

Familja e saj u mblodh në Balmoral, ku po përcillej gjendja e saj shëndetësore.

Më Shumë

Ballkani shkruan historinë, e fiton tri herë rresht titullin

Ballkani është shpallur kampion për herë të tretë rresht në Superligën e Kosovës në futboll. Ekipi i Ilir Dajës e ka mposhtur Llapin në “Zahir...

Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit/ Ja kur dalin në ring boksierët

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit