11.8 C
E premte, 26 Prill, 2024

Ballkanit i rrëshqet fitorja nga Cluj në kohën shtesë

Ballkani e ka nisur me barazim pjesëmarrjen në edicionin e ri të Conference League. Kampioni kosovar ka luajtur baraz 1-1 me klubin rumun, Cluj.

Ka qenë minuta e gjashtëdhjetë e katër kur Armend Thaçi ka shënuar golin e epërsisë.

Ndërkohë kur të gjithë po përgatiteshin për kremten e fitores së klubit kosovar ka ardhur goli i mysafirëve. Ka qenë Yuri ai që ka realizuar për rumunët.

Pjesa e parë ka përfunduar pa gola.
Për dallim nga pjesa e parë, pjesa e dytë ka folur në favor të suhareksave, në kuptim të krijimit të rasteve dhe në kuptim të posedimit të topit.
Sonte gjithashtu zhvillohet edhe ndeshja tjetër e grupit mes Slavia Pragë – Sivasspor.